ترکیه

نیز مانند اکثر کشورهای جهان در مبحث اقامتی و جذب مهاجر اقدامات زیادی را مخصوصا در چند دهه اخیر صورت داده است.

شاید به جرات بتوانیم بگوئیم کشور ترکیه پل ارتباطی بین قاره سبز و قاره کهن است.

 

کشوری با تمدن بیش از ۱۰۰۰ سال و فرهنگی غنی در میان کشورهای جهان که از لحاظ آماری شهره عام و خاص است.

کشور ترکیه دارای ۸۱ استان و چندین بخش که زیر نظر استان ها اداره می شود است.

 

جمعیت کشور ترکیه در روز ۳/۹/۲۰۱۸ میلادی بالغ بر ۸۲٫۱۲۲٫۹۵۰ میلیون نفر است که از این تعداد جمعیت نزدیک به ۷۳ % مردم از جمعیت شهری (۵۹٫۱۰۰٫۰۰۰ نفر) زندگی می کنند.

پایتخت ترکیه شهر آنکارا است که شهرهایی مانند اسکی شهر،قونیه، بولو، قرق قلعه، قرابوک و آق سرای در همسایگی شهر بزرگ آنکارا هستن.

کشور ترکیه با کشورهای عراق،سوریه،بلغارستان،یونان،ارمنستان، گرجستان و کشور عزیزمان ایران مرز زمینی دارد. و از شمال کشور نیز با دریای سیاه مرز آبی که با سازمان های همکاری اقتصادی این دریای بزرگ مراودات بسیار خوب مالی را پیش می برند.

مساحت کلی کشور ترکیه با مد نظر قرار دادن تمام عرض و طول جغرافیایی ۷۶۹٫۶۳۵ کیلومتر مربع محاسبه شده است.

سازمان ملل،شورای اروپا،سازمان پیمان آتلانتیک و سازمان های کشورهای اسلامی همه و همه به صورت مجزا و با کشور ترکیه در مباحث مختلف اجتماعی،سیاسی، اقتصادی به بحث و گفتگو می پردازند تا با پیشرفت ها و رشد اقتصادی بسشتر به نتایج مالی و سیاسی مناسبی برسند.

 

کشور ترکیه نسبت به آب و هوای استان ها و شهرهای مختلف خود شرایط خوب و بستری مناسب را در مناطق مختلف برای گردشگران و حتی عزیزانی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را دارند فراهم کرده است تا عزیزان مخصوصا ایرانی بتوانند با خیال راحت نسبت به تنوع جوی در کشور ترکیه برای خود و خانواده خود شرایط اقامتی خوبی را در دستور کار خود قرار دهند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک برای هم وطنان عزیزمان بسیار مناسب و راحت است، زیرا اشخاص ایرانی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را دارند به آسانی می توانند به کشور ترکیه وارد شده و با کمک مشاورین ارشد و وکلای با تجربه موسسه ما املاک و مستغلات مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایند.

 

یکی از مزیت های بزرگی که افراد برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک در حیطه ی پلن های مهاجرتی خود به کشور ترکیه مد نظر قرار می دهند نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر مصافت جغرافیای کشور ترکیه به ایران است. این مهم دسترسی زمینی و  هوایی را به راحتی به عزیزانی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را دارند به آنها می دهد و با خیال آسوده می توانند بین این دو کشور تردد کرده و حتی در کنار اقامت از طرق مختلف در بحث واردات و صادرات مراودات سودمندی را داشته باشند.

 

خرید ملک در کشور ترکیه شرایط آیده آل را برای عزیزانی که درخواست های مکرر برای این اقدام را دارند فراهم کرده است ، به طوری که با انجام این کار اشخاص به همراه خانواده محترم خود می توانند به بیش از ۸۰ کشور اروپایی بدون ویزا سفر کنند.

 

دولت درکشور ترکیه شرایط خوبی را برای هزینه خرید ملک در اختیار اشخاص قرار داده است. افراد می توانند به صورت نقدی و کلی ملکی در کشور ترکیه خریداری کنند و حتی به صورت قسط های مختلف نیز می توانند هزینه ی خرید ملک را بپردازند.

اشخاصی که ملکی را در کشور ترکیه خریداری کنند می توانند با پرداخت حداقل ۵۰% مبلغ خانه سند خانه را به نام خودشان با پیش گرفتن شرایط قانونی کشور ترکیه ثبت کنند. شما با پرداخت هزینه ای در حدود 600 تا 800 میلیون تومان می توانید خانه های با متراژ 70 متر به بالا خریداری کنید و از شرایط اقامتی کشور ترکیه بهره مند شوید. البته هرچه سرمایه شما بالاتر باشد می توانید در پروسه کوتاه تری به اقامت دائم و حق شهروندی کشور ترکیه تزدیک شوید. شایان ذکر است که تمامی منازل مبله هستند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک این امکان را به شما می دهد که بعد از گذشت 5 سال درخواستی مبنی بر اخذ اقامت دائم کشور ترکیه را به اداره مهاجرت کشور ارسال کنید.

 

شما باخرید ملک در کشور ترکیه در وهله اول افامت موقت این کشور را دریافت می کنید. در مرحله اول دریافت اقامت ۲ سال و بعد از آن ۳ سال و بلاخره ۵ سال که تبدیل به آقامت دائم می شود. در نظر داشته باشید که اگر قصد اجاره کردن خانه ای در ترکیه دارید شرایط اقامتی به شما تعلق نمی گیرد. برای کسب اطلاعات دقیق و گرفتن مشاوره درست حقوقی در زمینه مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک می توانید

از سیستم مشاوره وکلای زبده موسسه ما بهره مند شوید.